Τελευταία ΝέαΜπορούσε να είναι νίκη! Δάφνη Δαφνίου-ΚΑΟ Κορίνθου 63-56

28 Ιανουαρίου 20190

Με γεύση πικρή έφυγε από το Κλειστό του Χαϊδαρίου σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας!
Έχοντας κατορθώσει στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο ματς με την πρωτοπόρο Δάφνη Δαφνίου για την 15η Αγωνιστική και την αυλαία του Α γύρου του Πρωταθλήματος,  ν ανατρέψει την εις βάρος της για 3 δεκάλεπτα  αγωνιστική εικόνα και να φέρει την διαφορά στο καλάθι (58-56), 3 αμαρκάριστα σουτ που ποτέ δεν κατέληξαν στο καλάθι της στέρησαν το ροζ φύλλο αγώνα!
Η ομάδα, με οδηγό τον εξαιρετικό απόψε Κώστα Κεφαλά (ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 17 πόντους), παίζοντας ζώνη τα τελευταία 10 λεπτά κατόρθωσε να αφοπλίσει την επίθεση των γηπεδούχων υποχρεώνοντας τους σε μόλις ένα καλάθι στο πρώτο πεντάλεπτο του 4ου δεκαλέπτου!
Δυστυχώς η αναποτελεσματική επίθεση μας το ίδιο διάστημα ( ένα καλάθι μόλις και για εμάς) δεν μας επέτρεψε να κάνουμε την απόλυτη ανατροπή και ουσιαστικά να βάλουμε “φωτιά” στο Πρωτάθλημα!
Όμως έτσι είναι το Μπάσκετ!
Συνεχίζουμε,αναμένοντας την επόμενη Κυριακή στην έδρα μας τον Παπάγο…
Το φύλλο Αγώνος:
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 63-56
Δεκάλεπτα: 20-17, 35-28, 54-49, 63-56
Διαιτητές: Φάκαρος-Τσιμπούρης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας 2, Γκάτζο 3, Κουφόπουλος 2, Γοργόνης 2, Καραμπάτσος 2, Ψημίτης 12 (2), Σάλεχ 3, Δομπρογιάννης 2, Μουστόπουλος 9, Παπαδιονυσίου 10 (2), Τάταρης 16, Αρνόκουρος.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας 3 (1), Γεωργίου, Μακρής 13 (2), Θεοδωρίδης 5 (1), Κεφαλάς 17 (2), Περρωτής 12, Κωνσταντίνου 3 (1), Τασσιόπουλος, Σακελλαράκης, Δανίκας.