Β' Εθνική- 6η Αγωνιστική. Ηράκλειο ΟΑΑ – ΚΑΟ Κορίνθου 76-89

irakleio kaok 1

Ηράκλειο ΟΑΑ – ΚΑΟ Κορίνθου 76-89

Τη μεγαλύτερη ως τώρα νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα μας, καθώς επικράτησε στο πανέμορφο γήπεδο "Δύο Αοράκια" του Ηρακλείου με 76-89. Οι παίκτες του Τάσου Νικητόπουλου έπαιξαν απίστευτο μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο όταν και πέτυχαν 57 (!!) πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο η λογική αντίδραση των γηπεδούχων σε συνδυασμό με τα χαμηλά ποσοστά των παικτών σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο, έβαλε πίεση στις ομάδα μας, με το Ηράκλειο να μειώνει μέχρι και στους 3 πόντους (67-70). Συνεχόμενες όμως πολύ καλές άμυνες και κρίσιμα επιθετικά ριμπάουντ που μετατράπηκαν σε πόντους έφεραν και πάλι τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα, με το τελικό σκορ 76-89 να αντικατοπτρίζει ποια ομάδα ήταν η κυρίαρχη του αγώνα!

Επόμενο παιχνίδι την προσεχή Κυριακή 19 Νοεμβρίου με αντίπαλο το Παγκράτι. Περιμένουμε όλους τους φίλους της Κορίνθου να γεμίσουν και πάλι το κλειστό και να χειροκροτήσουν τους παίκτες της ομάδας μας και όλοι μαζί να παλέψουμε για μία ακόμα νίκη!

Δεκάλεπτα: 20-33, 40-57, 61-70, 76-89
Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου

Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 15 (2), Μποχωρίδης 15, Πετράκης 15 (3), Λιανός 5 (1), Πρωτογεράκης 1, Καλατζής 5 (1), Χάλαρης 6, Παπαδάκης 9 (2), Λάκκας 6 (1).

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης 3 (1), Κωνσταντίνου, Σακελλαράκης 12, Μακρής 17 (2), Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 20 (4), Καρούζος 12 (2), Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 7, Αντωνόπουλος 2.