Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου – Μέθανα 59-46»

apollon methana

Την νίκη πήρε ο Απόλλωνας το Σάββατο στο κλειστό της Κορίνθου με αντίπαλο την ομάδα των Μεθάνων. Σε ένα παιχνίδι με κλειστό σκορ, πολλά άστοχα σουτ εκατέρωθεν η ομάδα μας κατάφερε να πάρει το  5ο φετινό ροζ φύλλο αγώνα και αναρριχήθηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ναύπλιο 2010 – Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 45-80»

antriko

Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Απόλλωνα στην έδρα του αήττητου μέχρι εχθές Ναυπλίου. Η ομάδα μας προερχόμενη από την ήττα με το Λεωνίδιο ήθελε την νίκη σε συνδιασμό με μια καλή εμφάνιση. Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού το Ναύπλιο μπήκε πιο δυνατά, προηγείτο συνεχώς στο σκορ και το δεκάλεπτο έκλεισε με την ελάχιστη διαφορά(17-16) υπέρ του Ναυπλίου.

Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου – Α.Σ Λεωνιδίου 55-69»

apollon leonidio
Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Απόλλωνα με αντίπαλο το πρωτοπόρο Λεωνίδιο στο κλειστό της Κορίνθου. Η ομάδα μας αν και μπήκε λίγο αγχωμένα στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της, να παίξει καλή άμυνα και να προηγηθεί στο ημίχρονο με +6 (37-31). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Λεωνιδίου γύρισε την άμυνά της σε ζώνη και δυσκόλεψε την ομάδα μας.

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου – Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 72-81»

8

Ο Απόλλων πέρασε νικηφόρα μέσα από το Λέχαιο κερδίζοντας την τοπική Ολυμπιάδα με σκορ 72-81. Η ομάδα μας βρέθηκε σε καλή μέρα επιθετικά και κατόρθωσε να πάρει ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα που την διατηρεί ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, ενόψει και του αγώνα με το πρωτοπόρο Λεωνίδιο την επόμενη αγωνιστική στο ΔΑΚ Κορίνθου.

Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου – ΑΟ Αργοναύτης 72-63»

apollon argonautis

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη πήρε η ομάδα μας το Σάββατο στο κλειστό της Κορίνθου με αντίπαλο τον Αργοναύτη Νέας Κίου. Σε ένα κλειστό παιχνίδι με αρκετά άστοχα σούτ εκατέρωθεν, ο Απόλλωνας  παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ κατόρθωσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και να αναριχηθεί ακόμα πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.