Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου – Α.Σ Λεωνιδίου 55-69»

apollon leonidio
Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Απόλλωνα με αντίπαλο το πρωτοπόρο Λεωνίδιο στο κλειστό της Κορίνθου. Η ομάδα μας αν και μπήκε λίγο αγχωμένα στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της, να παίξει καλή άμυνα και να προηγηθεί στο ημίχρονο με +6 (37-31). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Λεωνιδίου γύρισε την άμυνά της σε ζώνη και δυσκόλεψε την ομάδα μας.

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου – Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 72-81»

8

Ο Απόλλων πέρασε νικηφόρα μέσα από το Λέχαιο κερδίζοντας την τοπική Ολυμπιάδα με σκορ 72-81. Η ομάδα μας βρέθηκε σε καλή μέρα επιθετικά και κατόρθωσε να πάρει ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα που την διατηρεί ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, ενόψει και του αγώνα με το πρωτοπόρο Λεωνίδιο την επόμενη αγωνιστική στο ΔΑΚ Κορίνθου.

Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου – ΑΟ Αργοναύτης 72-63»

apollon argonautis

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη πήρε η ομάδα μας το Σάββατο στο κλειστό της Κορίνθου με αντίπαλο τον Αργοναύτη Νέας Κίου. Σε ένα κλειστό παιχνίδι με αρκετά άστοχα σούτ εκατέρωθεν, ο Απόλλωνας  παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ κατόρθωσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και να αναριχηθεί ακόμα πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου – Οίαξ Ναυπλίου 75-57»

Νίκη για την ομάδα μας το Σάββατο στο κλειστό της Κορίνθου με αντίπαλο τον Οίακα Ναυπλίου. Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά από την αρχή και δεν άφησε σε κανένα σημείο του αγώνα να αμφισβητηθεί η ανωτερότητά του.

Διαιτητές της αναμέτρησης ο κ. Πετρόπουλος και η κ. Τζαμάκου

Δεκάλεπτα: 16-14, 36-20, 58-38,  75-57

ΑΠΟΛΛΩΝ (Παπαπαναγιώτου) Τριαντάφυλλος 8, Δέδες 2, Τερζής 3, Καυκής 11, Λεβεντόπουλος 11(1), Καραβέλας, Παχούλας, Στρέπκος 6, Οικονόμου 2, Σταυρόπουλος 26(4), Χριστοδούλου 6, Αδάμ.
ΟΙΑΞ (Πέτας): Κατσούρης 10(1), Λιακόπουλος 12, Χαϊδάς, Μπακάλης 3(1), Προύντζος 12, Κατσαλούλης 10, Μπακόπουλος 1, Μωραΐτης 8, Αυγουστόπουλος, Κατσούρης 1, Καζάς.

Άρατος Κιάτου – Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 80-52»

3-300x225

ΝΑΥΑΓΙΟ του Απόλλωνα στο Κιάτο. Η ομάδα μας ηττήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος το Σάββατο από τον Άρατο μιας και υπήρχε στο γήπεδο ΜΟΝΟ στο 1ο ημίχρονο.